Praca rzeźnik

Praca rzeźnik

Praca rzeźnik za granicą Niemcy

Praca rzeźnik staje się coraz bardziej popularnym zawodem za granicą. Wielu doświadczonych rzeźników decyduje się na wyjazd do Niemiec. W Sieci znajdziemy wiele ofert zatrudnienia w rzeźni w małych niemieckich masarniach. Rynek zagraniczny poszukuje także pomocników w masarniach. Wszystko oczywiście spowodowane jest sytuacją ekonomiczną w Europie. W kraju warunki płacowe są niezłe lecz przez szybki wzrost cen energii, kredytów czy gazu rzesza pracowników poważnie myśli o wyjeździe za granicę. Znajdź pracę w masarni w Niemczech.

Ile zarabia się w rzeźni?

Oferty zatrudnienia w Polsce oscylują w zależności od rejonu Polski w granicach 2500-3000 zł netto. Wszystko zależne jest także czy podejmujemy pracę na akord (tutaj od ilość wybrakowania mięsa) czy jako zwykły etat. Ogromny wpływ na wynagrodzenie ma także doświadczenie. Mający doświadczenie w zawodzie rzeźnik, wie jak szybko rozdzielać mięso a także umiejętnie oddziela zbędne elementy (tłuszcz, skóry). Wysokie stawki dla masarzy proponują kraje skandynawskie. W Szwecji rzeźnik zarobi nawet 8 tysięcy złotych. Jednak koszty utrzymania, mieszkanie czy wyżywienie jest kosztowniejsze niż, np. w Niemczech czy Belgii. Dlatego warto zastanowić się gdzie udać się na „zarobkową emigracje”.

Jak wygląda praca w rzeźni?

Praca w rzeźni nie jest szczególnie trudna ale bardzo specyficzna. Trzeba liczyć się z pracą w chłodni w niskich temperaturach. Dobrze mieć wcześniejsze doświadczenie w pracy z materiałem mięsnym – surowym, nieprzetworzonym czy krwią. Dodatkowo jest to zawód, w którym większość czasu w pracy spędzamy na stojąco i pracując manualnie rękoma. Kolejnym zadaniem pracownika jest ważenie mięsa, nadzór na przyjęciem towaru do ubojni. Dbanie o powierzone narzędzia, czyszczenie miejsca rozbioru czy obróbka mięsa. Transport busem do pracy za granicą.

Jak zostać masarzem?

Jeżeli chcielibyśmy zacząć przygodę w masarni powinniśmy pomyśleć o tym, już na etapie nauki. Kiedyś w naszym kraju było wiele szkół o profilu rzeźniczym. Teraz takie placówki znajdują się w rejonach polski gdzie swoje siedziby mają zakłady mięsne. Przykładem mogą być ostródzkie Morliny. W szkołach o profilu rzemieślniczym można zdać egzamin czeladniczy. Po paru latach praktyki zawodowej można podejść do egzaminu mistrzowskiego. Podobnie jest w innych zawodach rzemieślniczych, takich jak np. szewc czy krawiec.

Praca rzeźnik Holandia

Także w Niderlandach znajdziemy wiele ofert pracy w chłodniach jako masarz czy pomocnik w masarni. Tamtejszy rynek masarski jest jednak specyficzny. Mięso jest paczkowane i sprzedawane. Tutaj wielką umiejętnością będzie umiejętność szybkiego porcjowanie mięsa. Stawki jakie proponuje holenderski pracodawca np. w miejscowości Almere, zaczynają się do 1300€. Praca zaczyna się od wczesnych godzin porannych. Pracodawca zapewnia zakwaterowanie. Coraz częściej jest to praca z dużą ilością możliwych nadgodzin i pracy w weekendy. Wszystko zależne od planowanych dostaw mięsa.

Może zainteresuje Cię również

Praca za granicą 2024

Praca za granicą 2024

Najbardziej ekscytujące destynacje zarobkowe w Europie w 2024 roku Praca za granicą 2024. Gdzie wyjechać do pracy za granicą? Gdzie zarobię najwięcej? Dzisiaj postaramy się opisać najbardziej ekscytujące miejsca do pracy za granicą. Właśnie rozpoczynamy naszą...

czytaj dalej
Praca dla elektryków

Praca dla elektryków

Czym zajmuje się elektryk? Czy warto pracować jako elektryk? Praca dla elektryków. Elektryk to osoba, która zajmuje się projektowaniem, montażem, naprawą i konserwacją instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych. Elektryk może pracować w różnych branżach i...

czytaj dalej
Prawo do emerytury w Holandii

Prawo do emerytury w Holandii

Pracujesz w Niderlandach? Czy dostaniesz emeryturę? Prawo do emerytury w Holandii. Komu przysługuje holenderskie świadczenie? Dzisiaj postaramy odpowiedzieć na nurtujące pytania na temat składek i wysokości emerytur. Prawo do emerytury AOW przysługuje w Holandii za...

czytaj dalej
logo - injobs.com.pl

InJobs.pl sp. z o.o.

KRAZ nr 16886

ul. Mazurska 1
11-700 Mrągowo
Tel.: 48573181880
E-mail: biuro@injobs.pl

Nie jesteś pewny jakiej pracy szukasz?

Znajdziemy ją dla Ciebie!

injobs
Twój zaufany partner w pośrednictwie pracy
injobs
Hej ! 👋
W czym możemy pomóc?
12:57
Rozpocznij rozmowę